Fakti.bg | 19.05.2024 09:00:06 | 44

Никола Цолов далеч от точките на Имола

Никола Цолов имаше още едно разочароващо състезание във Формула 3, в което остана далеч от точките, финиширайки 26-ти в основната надпревара на „Имола“.

Българският пилот на АРТ потегли 14-ти, но още в първите метри загуби шест позиции и потъна до дъното на топ 20. Впоследствие той бе изпреварен и от Макс Естерсън в третата обиколка, а в четвъртата напусна трасето на „Тамбурело“, смъквайки се до 28-то място, пише Спортал.

След това той пробва да напредне и стигна до 23-та позиция, но в последните обиколки загуби скорост и бе изпреварен от Джошуа Дюфек, Пьотър Вижницки и Джоузеф Лоакс, за да завърши 26-ти. Така за пето поредно състезание Цолов остана далеч от точките във Формула 3.

LAP 1 / 22

???? LIGHTS OUT!

Santiago Ramos leads the field away! #F3 #ImolaGP pic.twitter.com/4lIOp7MKF2

— Formula 3 (@Formula3) May 19, 2024

А отпред победата грабна Сами Мегетуниф, който бе много бърз във втората половина на дистанцията от 22 обиколка. Тогава той с лекота догони и изпревари Оливър Гьоте, който остана без гуми. По този начин пилотът на АРТ лиши младокът на Ред Бул от дубъла в уикенда на „Имола“, след като Гьоте вчера в крайна сметка бе обявен за победител в спринта. Първоначалното победата му бе отнета, но впоследствие 5-секундното му наказание бе анулирано.

Браунинг завърши четвърти пред Дино Баганович, Мини, Арвид Линдблад, тръгналият първи Рамос, Мари Боя и Себастиан Монтоя, които оформиха зоната на точките. Допълнителната точка за най-бързата обиколка днес стана притежание на Гьоте, който записа рекордния тур в шестата обиколка на състезанието.

В генералното класиране във Формула 3 лидер след първите три кръга за сезон 2024 е Форнароли с 52 точки, следван от Браунинг с 49 и Беганович с 45. Никола Цолов запазва 17-та си позиция със седемте точки, които спечели в спринта в Бахрейн в началото на годината. Днешният победител Мегетуниф е шести в подреждането с 38 пункта.

Сезонът във Формула 3 продължава следваща седмица в Монако, а уикендът в Княжеството за пилотите от Формула 3 ще започне още в четвъртък със свободната тренировка. Квалификацията ще бъде в петък, а състезанията в обичайните си прозорци в събота и неделя.