Fakti.bg | 12.05.2024 05:17:03 | 42

Георги Костадинов стана шампион на Кипър

АПОЕЛ (Никозия) и Георги Костадинов спечелиха шампионската титла на Кипър, след като в мач от 10-ия кръг на плейофите (общо 36-и) завърши 1:1 с АЕК (Ларнака) при уникална атмосфера на стадион "ГСП". АПОЕЛ завърши със 73 точки на върха, колкото има и АЕК, но по-добрите показатели в директните двубои донесоха титлата и при равни точки. Това е титла №29 за АПОЕЛ (Никозия) в историята, което го прави и най-успешният клуб на Острова на Афродита изобщо, предава БТА.

Двата отбора си размениха по едно попадение в първите 10 минути, като най-напред гостите откриха резултата в 7-ата чрез Имад Фарадж. Попадението беше първоначално отменено заради засада, но съдията Еспен Ескос от Норвегия прегледа цялата атака с помощта на системата за видеоповторения (ВАР) и видя, че Исам Чебаке покрива.

Само след 120 секунди домакините отговориха с гол на Маркиньос и изравниха за 1:1. Сарфо изпрати топката дълбоко в зоната на защитата, Алфа Диунку от гостите настигна Маркиньос и уж изчисти топката, но не както трябва. Бразилския атакуващ халф на АПОЕЛ го изпревари и нанесе удар отблизо за 1:1. В 84-ата минута дойде и последната възможност за АЕК в срещата, но при мелето вратарят Вид Белец реагира най-добре и спаси удар на Лопеш. В заключителните минути старши треньорът на домакините Рикардо Са Пинто върна Георги Костадинов в центъра на отбраната и така резултатът остана непроменен, а футболистите на АПОЕЛ започнаха празника с феновете си.